MANYETİK KAPLİNLİ POMPALAR | KENFLE RULE THE WORLD
MANYETİK KAPLİNLİ POMPALAR

MANYETİK KAPLİNLİ POMPALAR

MANYETİK KAPLİNLİ POMPALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Manyetik kaplinli pompa, manyetizma esaslarına dayanan pompa türüdür. Manyetik kaplinli pompalar, mekanik salmastra kullanımı olmadan zehirli ve tehlikeli sıvıları transferini sağlayan pompa türüdür. Aşındırıcılığı yüksek ve zor kimyasallarda kullanılan "

KENFLE Manyetik Pompa Nedir ve Nasıl Çalışır?

KENFLE Manyetik kaplinli pompa, manyetizma esaslarına dayanan bir pompa türüdür. Manyetik kaplinli pompalar, mekanik salmastra kullanımı olmadan zehirli ve diğer tehlikeli maddeler içeren sıvıları pompalamak için tasarlanan pompa çeşidine verilen isimdir. Elektrik üzerinden akan elemanlar tamamen kapalı bir bölgede muhafaza edilir ve manyetik kuvvet, sıvı çarkının döndüğü mil üzerinde konumlanan mıknatıs aracılığı ile aktarılır.

 

KENFLE Manyetik Pompa Teknik Özellikleri Nelerdir?

Gövde malzemesi: PP / PVDF

Maksimum kapasitesi: 130 m3/h

Maksimum basma yüksekliği: 48 mSS

Akışkan Vizkozitesi: 150 cps

 

KENFLE Manyetik Pompa Avantajları Nelerdir?

KENFLE Manyetik kaplinli pompalar temelde tehlikeli maddeler için kullanılan pompalardır ancak beraberinde pek çok avantajı da vardır. Manyetik kaplinli pompanın en büyük avantajlarından biri sızdırmazlık ekipmanına ihtiyaç duymamasıdır. Böylece pompa arızalarında sıkça karşılaşılan sızdırmazlık ekipmanlarının aşınması gibi bir durum söz konusu olmaz keza aşınma olmadığı için pompayı tehlikeye sokan bir durum da yaşanmaz. Pompa bakımının düzenli olarak ve hatta diğer pompa türlerine oranla daha fazla yapılması gerekir. Manyetik kaplinli pompalar maliyeti düşük pompa türlerindendir. Yanı sıra manyetik kaplinli pompaların montaj işlemleri diğer pompa türlerine göre daha kolay ve hızlıdır denebilir.

 

KENFLE Manyetik Pompa Kullanım Alanları Nelerdir?

Yüksek kimyasallara karşı, kaçak ve emisyon olmaması nedeniyle kimyasal bazlı sıvıları pompalamak için uygun özel bir sızdırmazlık tasarımına sahip olan KENFLE Manyetik Pompalar Su Arıtma Endüstrisi, Kimya Endüstrisi, Galvanik ve Elektronik Endüstrisi, Otomotiv Endüstrisi ve aşağıda ki örneklemeler ile de kullanım alanlarımızı belirleyebiliriz.

Boya yağ gibi kimyasalları, hidroklorik ya da sülfürik gibi bazı asitleri veya korozif etkisi olan maddeleri kapsayan sıvıların aktarımı,

Tehlikeli ve yanıcı madde taşıyan tankerlerin dolum ve boşaltım işlemleri sırasında,

Conta malzemelerini aşındırabilecek ya da conta yüzeyinde kristalleşme yapma olasılığı olan sıvıların kullanılması gereken uygulamalar,

Nükleer tesislerde gereken bazı prosesler,

Toplu kimyasal işlemler,

Reaktör beslemesi.

 

Detay: Kuru Çalışma Koruma

Vana kapanması ve emiş hattının tıkanması sonucunda pompalara pahalı hasar gelmesini önler. Kullanıcının, sıvının sürekli olarak borularda mevcut olup olmadığından emin olmadıklarında, tank aracını boşaltmak veya diğer tüm uygulamaları boşaltmak için bu cihazın kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu cihaz, voltaj ve voltaj değişimleri hakkında bilgi alımı yoluyla, pompa tarafından emilen anlık gücün orta değeri olan motorun aktif gücünü sürekli olarak kontrol eder. Ayarlanan bir nokta ve ayarlanabilir bir zamanlayıcı aracılığıyla, minimum gücü ve cihazın tetiklenme süresini ayarlamak mümkündür. Güç belirlenen değerin altına düşerse, pompa durur ve cihaz tekrar manuel olarak açılmalıdır. Cihazın sürekli müdahalesi durumunda, cihazın çalışma nedenini bulmak için sıvının varlığını ve/ veya tesisin doğru işlediğini kontrol edin.

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap