HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR | KENFLE RULE THE WORLD
HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR

HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR

HAVA DİYAFRAMLI POMPALAR

Detaylı bilgi almak için lütfen arayın.

Basınçlı hava ile tahrik edilen pozitif deplasmanlı kendinden emişli pompalardır. Emme basma tulumbaya benzer prensipte çalışır. Havalı diyaframlı pompalar(AODD), elektrik motorsuz olup basınçlı hava ile tahrik edilir.

KENFLE Hava Diyaframlı Pompalar Nedir?

Basınçlı hava ile tahrik edilen pozitif deplasmanlı kendinden emişli pompalardır. Emme basma tulumbaya benzer prensipte çalışır. Havalı diyaframlı pompalar elektrik motoru ile değil basınçlı hava ile tahrik edilir. Pompanın akış kapasitesine ve işletme şartlarının gerek duyduğu basınç değerine bağlı olarak uygun kapasitedeki bir kompresörün hava hattına bağlanarak çalıştırılır.

KENFE AODD Diyafram Pompaları, pompalama hattındaki yenilikçi tasarım sayesinde daha güçlü bir pompalama performansına sahiptir. Mükemmel sızdırmazlık yapısı ile kuru çalışma özelliği vardır. Güncellenmiş tasarım, basınçtaki verimliliği azaltmadan hidrolik parçalarda başka materyaller kullanma olanağı da sağlar. Bu yeni tasarımın en önemli avantajlarından biri de yüksek performansı daha ekonomik koşullarda sunmasıdır. Gelişmiş bileşik diyafram devir başına daha büyük yer değiştirme sağladığından performansı daha avantajlıdır. Ayrıca kolay kurulması, bakım kolaylığı ve daha uzun ömürlü oluşuyla da operasyon maliyetlerini düşürür.

 

KENFLE Hava Diyaframlı Pompaların Başlıca Özellikleri Nelerdir?

PP, PVDF, Alüminyum ve AISI 316 Paslanmaz Çelik malzeme alternatifleri

Kendinden emiş (vakum) kabiliyeti vardır. 6-8 metreye kadar kuru şekilde emiş yapabilirler.

Mekanik salmastrası yoktur. Boşta(kuru) çalışabilme özelliği vardır.

Patlama potansiyeli olan ortamlarda kullanılabilir. (İletken serisi)

Ekolojik tasarım

Ekonomik hava tüketimi

Yüksek verimlilikli basınç / kapasite

Yağsız çalışma

Fazla aşınmaya karşı sıfıra yakın, düşük buz bariyeri seviyesi

Ek buz bariyeri koruyucularını kullanma olanağı

Yeni hava valfi tasarımı

Tam kontrollü hava geçidi

Kolay söküm ve yeniden montaj

Kolay taşıma

Gömülü iç / dış pistonlu yeni nesil diyaframlar

Uzun ömürlü çalışma için yeni nesil PTFE diyaframlar (bileşik)

Dalgıç tipi kullanım olanağı

Kapalı tasarım ile kirli ortamlarda kullanılma olanağı

Kolaylıkla değiştirilebilir giriş yönü (manifold tersi)

Otomatik emiş

Elektriğe gerek yoktur. Sadece hava ile çalışır. Bu sebeple Exprooftur.

Lineer akış yerine türbülanslı (vuruntulu) akış sağlar.

Gıda, Arıtma, Petrol, Kimya, Boya, Maden gibi pek çok sektörde pek çok farklı akışkanlar için kullanılabilir.

 

KENFLE Hava Diyaframlı Pompaların Avantajları Nelerdir?

Kolay kurulum ve bakım

Mükemmel hizmet ömrü

Envanter maliyeti azaltımı

Geliştirilmiş performans

Devir başına daha büyük yer değiştirme

Merkezi delik olmadığı için potansiyel sızıntı yolları ortadan kaldırılmıştır

Ana eksenin sigortalı olmasına gerek yoktur

Alet kullanmadan vidalanabilir ve sökülebilir

 

KENFLE Hava Diyaframlı Pompalar Kullanım Alanları Nelerdir?

Petrol ürünleri depolarında oluşan yağ ve çamurların temizlenmesi işleminde, havalı pompalar kullanıcıya çok büyük kolaylık sağlar. Her tür kimyasallar, yapıştırıcılar, solventler, boya ve mürekkeplerin, transfer ve sirkülasyonlarında yaygın olarak kullanılır. Havalı pompalar elektiriksiz çalışır. Böylelikle yanmaya ve patlamaya karşı güvenli ex-proof özelliğine sahiptir. Boya ve tutkal ham maddelerinin depolanma ve transferlerinde kullanılmaktadır. Su bazlı akışkanlar için Nitril Kauçuk (Buna-N) diyafram, solvent bazlı akışkanlar için PTFE (Teflon®) diyafram tipleri kullanım prosesine uygundur.

KENFLE Havalı pompalar gıda sektöründe çok yaygın kullanılırlar. Transfer ettiği sıvının kimyasal özelliğini bozmaması ve inceltmemesi, süt, ayran, krema, hardal, mayonez, ketçap gibi hassas sıvıları aktarılma ve depolama işlemleri için vazgeçilmez bir pompa olmasına neden olmuştur. Çikolata, marmelat gibi yoğun maddelerin transferinde gıda tüzüğü şartlarına uygun havalı pompalar mevcuttur. Havalı pompalar seramik sektöründe, çamur transferi ve kalıplara doldurma amaçlı kullanılır. Bunun yanında sır kaplama işleminde sirkülasyon ve püskürtme amacı ile kullanılmaktadır.

Tersanelerde, gemi inşaası ve tamiratında yaygın bir şekilde kullanılırlar. Sintine sularının boşaltılmasında, kumlama ve raspalama atıkları, paslı atıklar havalı pompaların kullanım alanları içerisindedir. Havalı pompalar tekstil sektöründe yer alan boyahanelerde birçok kimyevi maddenin transferinde, depolanmasında ve baskı makinelerinin boya sirkülasyonlarında kullanılmaktadır. Makinenin baskı ve renk kapasitesine göre, her renk için ayrı bir havalı pompa, boya pompası olarak kullanılır.

Talaşlı imalatlarda, bor yağları transferinde, boyama kabinlerinde, püskürtme atığı tortu ve boyaların giderilmesinde, oto servis istasyonlarında, karter atıkları ve yanık yağların toplanmasında sanayi atıkları ve pis suların arıtma tesislerine pompalanmasında kullanılırlar. Arıtma tesislerinde ortaya çıkan ve çeşitli asit ve kimyasal atık içeren çamurun transferinde, sedimantasyon havuzları çökelti çamurlarının filtre preslere basılarak susuzlaştırılması işlemlerinde havalı pompalar kullanılır. Canlı hayvan kesim tesislerinde oluşan hayvansal atıkların transferinde, balık yağı üretim tesislerinde depolama ve şişeleme işlemlerinde KENFLE havalı pompalar kullanılmaktadır.

Sipariş Formu


Copyright & Her Hakkı Saklıdır. | SiteMap